stat4u

Sutasz naszyjniki

środa, 06 lutego 2013

Po wszędobylskich serduszkach Wielkiej Orkiestry przyszedł czas na serca walentynkowe. Oto mój pomysł na romantyczne serce - różowo-złote, błyszczące, na szyję.

Naszyjnik Lova w sklepie online.

Lova - wisior z sutaszu

Lova - wisior z sutaszu

sobota, 10 listopada 2012

Słoneczna zawieszka w kolorach Jamajki powstała z sutaszu, masy perłowej, koralików toho i atłasowej wstążeczki. Jesień dopiero się zaczęła, a ja już chciałabym być gdzieś daleko i wygrzewać się w promieniach słońca. Chyba zajrzę do Walizki, może znajdę coś dla siebie ;) A Was zapraszam do udziału w konkursie, w którym słoneczko jest jedną z nagród.

Sun of Jamaica - zaiweszka z sutaszu

Sun of Jamaica - zaiweszka z sutaszu

bierz-walizke.pl

środa, 07 listopada 2012

Naszyjnik inspirowany przepięknym folklorem łowickim. Centralny element to szkiełko z motywem ludowym, które sama zrobiłam. Sutasz i koraliki toho stanowią dla niego oprawę.

Łowicki naszyjnik z sutaszu

Łowicki naszyjnik z sutaszu

Łowicki naszyjnik z sutaszu

Naszyjnik jest jedną z nagród w fantastycznym konkursie biura podróży Bierz-Walizke.pl. Serdecznie zapraszam do udziału!


bierz-walizke.pl

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Kocham Kreatywny Kufer! I sztukę australijskich Aborygenów. Wreszcie zrobiłam coś, o czym od dawna myślałam, coś inspirowanego mitologią tamtej części świata. Naszyjnik przedstawia Tęczowego Węża, który pojawia się w wierzeniach tamtejszych plemion jako jedna z głównych postaci, jeden ze stworzycieli z Czasu Snu. U mnie dwa węże splatają się ze sobą, choć nie jestem do końca pewna co oznacza ten motyw, to pojawia się on często w sztuce rdzennych mieszkańców Australii. A dla bystrzaków zagadka: w którym miejscu na wężu pojawia się motyw flagi australijskich Aborygenów? :)

środa, 15 sierpnia 2012

Oprawiłam kameę w sutaszowe szarości i róże, nawet jej to pasuje. Elegancki wisior zawiera perełki i różne rodzaje koralików toho, od spodu podszyłam alcantrą i wykończyłam koralikowym murkiem.

niedziela, 22 lipca 2012

Słabo się znam na kuchni i na Węgrzech też. Wiem, że kuchnia węgierska to przede wszystkim papryka w różnych wydaniach i różne jej odmiany. Moja praca tematyczna to paprykowy naszyjnik, trzy papryczki w różnych kolorach, jedna sutaszowa i dwie filcowe. Nie ma zapięcia, długość jest regulowana za pomocą węzełków. Co dla mnie najważniejsze w tej pracy - to mój pierwszy tzw. sutasz 3D! :D Zgłaszam do Kreatywnego Kufra.

poniedziałek, 25 czerwca 2012

Pomarańczowe wyzwanie Kreatywnego Kufra - cóż jest bardziej pomarańczowego niż pomarańcza? :) Naszyjnik wykonany z koralików toho, sutaszu i skręcanego sznurka. Od spodu podszyłam filcem. Wisior jest lekko wypukły.

czwartek, 14 czerwca 2012

Truskawkowy naszyjnik zrobiłam z sutaszu i koralików, żeby wziąć udział w konkursie To Co Kocham.

wtorek, 05 czerwca 2012

Kiedyś pokazywałam już ten naszyjnik z lusterkami, jednak coś mi w nim nie pasowało i odłożyłam go na później. W końcu dojrzałam i oprawiłam lusterka w koraliki, teraz lepiej się trzymają, nic nie odstaje i zrobiło się jeszcze bardziej elegancko.

poniedziałek, 28 maja 2012

Nie zrobiłabym chyba nic w tym zestawieniu kolorystycznym, gdyby nie wyzwanie Kreatywnego Kufra. Zawsze wydawało mi się takie zbyt oczywiste i mało ciekawe. Jednak udało mi się tak połączyć kolory, że nawet, nawet... W sumie jestem zadowolona. Wisiorek zrobiłam z kamyczkiem akrylowym, koralikami toho i perełkami. Od spodu podszyty jest zółtym zamszem.

 
1 , 2